Zabrze przestrzenią rozwoju

DISCOVERY CHANNEL PO RAZ DRUGI NA INDUSTRIADZIE

26.06.2012

Discovery Channel już po raz drugi jest partnerem INDUSTRIADY – Święta Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego. W tym roku, 30 czerwca Discovery Channel zagości w Chorzowie, Zabrzu, Gliwicach i Częstochowie.

Kto 30 czerwca z okazji trzeciej edycji Industriady odwiedzi Szyb Prezydent i kompleks Sztygarka w Chorzowie, ZKWK „Guido” w Zabrzu, Radiostację w Gliwicach lub plac Biegańskiego w Częstochowie, będzie mógł skorzystać z atrakcji czekających w specjalnych miasteczkach Discovery Channel. W każdym miejscu patronem miasteczka będzie jeden z programów emitowanych w czerwcu i lipcu na antenie tej stacji telewizyjnej.
„Jeźdźcy piekieł” firmują pojawianie się w ZKWK „Guido” w Zabrzu żółto-czerwonego choppera, wykonanego specjalnie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przez Paula Teutula Jr., bohatera programu „Amerykański chopper”. Silnik tej maszyny ma kształt serca, również w felgach znajdują się srebrne serduszka – w tym roku mechaniczne serce motocykla będzie bić dla Święta Szlaku. Uczestnicy INDUSTRIADY będą mogli zrobić sobie zdjęcie przy niezwykłym motocyklu. Fotografie będzie można odebrać tuż po jej wykonaniu. Najmłodsi z pomocą rodziców będą mogli także złożyć własny motocykl i samochód z przygotowanych wycinanek. Dzięki specjalnemu trenażerowi, który potrafi przyprawić o prawdziwy zawrót głowy, będzie też okazja, aby poczuć się niczym astronauci z NASA.
W Chorzowie, przy Szybie Prezydent, będzie można podziwiać doświadczenia rodem z programu „Pogromcy mitów”. Ciekły azot pomoże wbijać gwoździe bananem. Magnesy przydadzą się do rzeźbienia w cieczach. Będą też zawody w trafianiu do celu za pomocą… starożytnych i średniowiecznych urządzeń technicznych – maszyn miotających – balisty i skorpiona.
Goście na placu Biegańskiego w Częstochowie za sprawą programu „Więcej niż magia” zostaną zabrani w fascynujący świat czarów. Iluzjonista odsłoni przed nimi sekrety swoich sztuczek, a nawet nauczy efektownych trików. Na scenie głównej magik zaprezentuje widowisko przygotowane specjalnie z okazji INDUSTRIADY. Każdy będzie też miał niezwykłą okazję spróbować swoich sił w… chodzeniu po wodzie!
Co się stanie, gdy wrzucimy miętówkę do napoju gazowanego? Przekonają się o tym odwiedzający Radiostację w Gliwicach. Nie powinno tam zabraknąć miłośników „Pogromców mitów”, jak w raju poczują się tam też amatorzy doświadczeń fizycznych. Oprócz spektakularnych wybuchów, będzie można poddać się zabiegom elektrycznego fryzjera – dzięki napięciu 500.000 volt każdy włos dosłownie stanie dęba – oraz sprawdzić, jak bardzo jesteśmy naładowani energią elektryczną. Przekonamy się, że na INDUSTRIADZIE możliwe są nawet niepękające bańki mydlane. Najodważniejsi osobiście będą mogli sprawdzić, że zanurzoną w wodzie rękę można bezpiecznie… zapalić. Oczywiście pod kontrolą fachowców.
Wszystkie niezwykłe wydarzenia, które odbędą się podczas tegorocznej edycji Święta Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego, będą śledzić jednocześnie cztery ekipy filmowe Discovery Channel.