I TY MOŻESZ ZOSTAĆ RODZINĄ ZASTĘPCZĄ. DZIECI CZEKAJĄ NA CIEBIE!

15.06.2012

Zespół ds. Pieczy Zastępczej w MOPR w Zabrzu wraz z Urzędem Miasta Zabrza rozpoczął kampanię rekrutacyjną propagującą ideę rodzicielstwa zastępczego.

Patronat honorowy objęła Pani Prezydent Miasta Zabrze Małgorzata Mańka-Szulik. Partnerem akcji jest Towarzystwo Nasz Dom z Warszawy a patronem medialnym Nowiny Zabrzańskie. MOPR w Zabrzu zaprasza wszystkich zainteresowanych do kontaktu oraz zapoznania się z ofertą zespołu. Rekrutacja dotyczy osób chętnych z terenu miasta Zabrza.
Rodzina zastępcza to sposób na odbudowę zaburzonej więzi dziecka z opiekunem oraz odzyskanie równowagi i poczucia bezpieczeństwa dziecka. Opieka zastępcza to zajęcie wymagające poświęcenia dziecku tyle czasu ile ono potrzebuje. Dzieci kierowane do opieki zastępczej doświadczyły bowiem traumy rozstania z rodzicami i wielu innych trudności. Często brakuje im prawidłowych wzorców, ponieważ wiele z nich urodziło się i wychowywało w rodzinach, które z różnych przyczyn nie mogły lub nie umiały im tego dać. Większość z nich ma silniejszą potrzebę uwagi i wymaga zwykle więcej zrozumienia oraz cierpliwości ze strony nowych opiekunów.

W związku z marzeniem dzieci aby mogły mieć takie same szanse, jak ich rówieśnicy, apelujemy do wszystkich tych, którym los dzieci nie jest obojętny i którzy mają taką chęć pomocy dzieciom aby zgłaszali się do naszego zespołu celem zasięgnięcia rzetelnej informacji na temat sprawowania zastępczej opieki. Apelujemy również do wszystkich tych, którzy nie mogą zostać rodziną zastępcza aby również propagowali ideę rodzicielstwa zastępczego dla dobra potrzebujących dzieci. Prosimy Państwa o poinformowanie swoich bliskich, znajomych, sąsiadów – może oni czekają na taką informację.

Przyjdź, zapraszamy na rozmowę z trenerami rodzinnymi.
● czas trwania szkolenia – ok. 3 miesięcy
● koszt szkolenia obejmuje jedynie koszt zakupu podręczników ( 60zł + koszty przesyłki)

Zespół ds. Pieczy Zastępczej
Zabrze, ul. Wyzwolenia 7
Od pn. – pt. od 7.30.-15.30
Tel. 32/ 2716431 wew. 54 lub 61
Mail. zpz@mopr.zabrze.pl

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o szkoleniu i kwalifikacji – przeczytaj na www.mopr.zabrze.pl