Umowa na rekultywację terenów w rejonie rzeki Bytomki podpisana

04.06.2012

4 czerwca w siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, a także skarbnik Miasta Piotr Barczyk podpisali umowę na rekultywację terenów w rejonie rzeki Bytomki. To kolejne dofinansowanie z Unii Europejskiej pozyskane przez Urząd Miejski w Zabrzu. Tym razem jest to kwota 40 mln zł.

Dbając o poprawę stanu środowiska naturalnego Zabrze przystępuje do realizacji projektu pn. „Rekultywacja terenów w rejonie rzeki Bytomki” finansowanego z Funduszu Spójności. Efektem programu będzie przywrócenie wartości przyrodniczych zdegradowanych terenów i stworzenie obszarów przyjaznych dla mieszkańców. Projekt obejmuje 8 terenów o łącznej powierzchni 180 ha.

..