Zabrze przestrzenią rozwoju

Magdalena Piekorz w Zabrzu

04.06.2012

Magdalena Piekorz była gościem specjalnym programu „Fortum dla Śląskich Dzieci”. Spotkanie odbyło się 2 czerwca w Hali Sportowej Pogoń w Zabrzu. Reżyserce towarzyszyli prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik oraz prezes Fortum Piotr Górnik.

Fundacja Ulica prowadzi na Śląsku projekty, których celem jest między innymi przeciwdziałanie i zapobieganie marginalizacji młodzieży. W zeszłym roku w ramach akcji "Z hałdy w Himalaje" młodzież uczestniczyła w wyprawie do Tybetu. W tym roku wyruszy wyprawa rowerowa do Skandynawii, z której powstanie film wyreżyserowany przez Magdalenę Piekorz.

Jednym z elementów programu są cykliczne spotkania ze znanymi osobami pochodzącymi z Górnego Śląska, które osiągnęły sukces. Sportowcy, muzycy, dziennikarze i politycy dzielą się z dziećmi swoimi doświadczeniami pokazując, jak wyglądała ich ścieżka kariery.
– Poprzez spotkania z takimi osobami, jak: Magdalena Piekorz, Tomasz Sikora, Artur Rojek, Kamil Durczok, czy Jan Olbrycht, chcemy pokazać młodym ludziom pozytywne wzorce, dzięki którym uwierzą w siebie i swoje możliwości – mówił Adrian Kowalski z Fundacji Ulica.

Inicjatywa „Fortum dla Śląskich Dzieci” jest uzupełniona zajęciami dziennikarskimi, fotograficznymi, muzycznymi i plastycznymi, które mają pomóc uczestnikom rozwinąć zainteresowania.

– Zawsze chętnie spotykam się z dziećmi i młodzieżą. Działania jakie podejmuje Fundacja przy pomocy Fortum są ważne, ponieważ pobudzają w młodych ludziach wiarę we własne umiejetności i wspierają w odkrywaniu talentów. Takie spotkania dla nas wszystkich są niezwykle cenne – powiedziała podczas spotkania prezydent Zabrza.

Organizatorami spotkania byli: Fundacja Pomocy Dzieciom ULICA wraz z koncernem energetycznym FORTUM,  AWF Katowice oraz Urząd Miejski w Zabrzu.