Zabrze przestrzenią rozwoju

Zapraszamy na musical "Tarzan"

23.05.2012

19 maja 2012 roku w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu odbyła się polska prapremiera „Tarzana”, teatralnego przeboju wytwórni Disneya z muzyką i słowami Phila Collinsa.

 

– Jestem przekonana, że musical „Tarzan” będzie jednym z największych tegorocznych wydarzeń artystycznych. Na deskach Domu Muzyki i Tańca wystąpią artyści znani ze scen musicalowych Warszawy, Gdyni i Gliwic. Musical na licencji firmy Disney z muzyką Phila Collinsa był już z sukcesem wystawiany na Broadwayu i Hamburgu. Teraz będziemy mogli zobaczyć go także w Polsce. – powiedziała prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik. – Widzowie w wielkim musicalowym widowisku znajdą przebojową muzykę, zaskakujące efekty sceniczne, barwne kostiumy, ekwilibrystyczne popisy akrobatów i gimnastyków.

Musical miał światową premierę na Broadwayu w 2006 roku. W 2007 roku musicalowy „Tarzan” zawitał do Europy. W 2008 roku powstała wersja niemiecka, która w Hamburgu jest wielkim teatralnym przebojem do dzisiaj. Musical przygotował Gliwicki Teatr Muzyczny w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu przy wsparciu samorządów Gliwic i Zabrza. Powstanie musicalu związane jest z V Metropolitalnym Świętem Rodziny. W realizacji tego wyjątkowego widowiska udział biorą akrobaci i członkowie sportowych grup gimnastycznych. Przedstawienie zrealizował sprawdzony zespół twórców teatralnych. Reżyserem jest Tomasz Dutkiewicz, dyrektor warszawskiego Teatru Komedia. Autorką choreografii jest Sylwia Adamowicz, scenografię przygotował Wojciech Stefaniak. Autorem tłumaczenia libretta i polskich tekstów piosenek „Tarzana” jest Jacek Mikołajczyk, kierownik literacki GTM. Kierownictwo muzyczne będzie sprawował Sebastian Perłowski.

Najbliższe spektakle w terminie 30 maja – 3 czerwca. Bilety już od 20 zł. Więcej informacji pod adresem www.dmit.com.pl