Turniej piłki nożnej ulicznej

23.05.2012

2 czerwca w Parku Dubiela w Zabrzu odbędą się kolejne rozgrywki w ramach OTTO Soccer Cup 2012, turnieju w piłkę nożną uliczną dla firm.
 

Impreza jest współorganizowana przez Urząd Miasta Zabrze i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.
Turniej organizowany jest w całej Polsce od 12 maja, aż do finału, który odbędzie się 23 czerwca na Błoniach Krakowskich, w strefie kibica.
Najlepsze dwie drużyny, które zwyciężą w Zabrzu zagrają u boku pierwszych zwycięskich firm: Skanska, Quality&Eco Service, CEDC i OBI.

Piłka nożna uliczna to specyficzna odmiana piłki nożnej, która rządzi się swoimi regułami. Zawodnicy grają na specjalnym, rozkładanym boisku o wymiarach 16 na 22. Drużyny są cztero-osobowe i grają po dwie połowy po siedem minut. Piłka nożna uliczna została zainicjowana przez Mela Younga, prezesa Homeless World Cup, który poprze piłkę nożną pomaga osobom bezdomnym w powrocie do społeczeństwa. Główny organizator OTTO Soccer Cup 2012, firma OTTO Polska, od lat angażuje się w pomoc osobom bezdomnym.

Urząd Miasta przygotował na czas turnieju wiele atrakcji dla dzieci, w tym konkursy, strzelanie rzutów karnych i wiele innych zabaw.
W Zabrzu swój udział potwierdziły drużyny: Muller, Górnik Zabrze, Kopalnia Guido, Skuteczni dla Miasta, MOSIR i OTTO.
Patronat medialny nad imprezą objął Dziennik Zachodni i TVP.

Aktualne informacje na temat turnieju i drużyn znajdą Państwo na stronie www.ottosoccercup.pl