Festiwal Tańca Ulicznego

22.05.2012

W najbliższy weekend po raz kolejny odbędzie się Festiwal Tańca Ulicznego „(Nie) Łam się” . Jak co roku odbywać się będą w Zabrzu imprezy związane z tańcem ulicznym i stylem życia młodych ludzi pasjonujących się tym rodzajem sztuki.

Projekt rozpoczną warsztaty fotograficzne przygotowujące do VI Regionalnego Konkursu Fotograficznego „Zatrzymani w tańcu”. Warsztaty 24 maja poprowadzi Piotr Muschalik, zabrzański artysta fotografik. Kolejnym wydarzeniem „(Nie) Łam się” będą X Śląskie Warsztaty Tańca Nowoczesnego i Ulicznego – w tym roku odbywające się przez trzy dni (25-27 maja) w Centrum Edukacji Twórczej OPP4. Zajęcia poprowadzą Piotr „Baniak” Bańkowski, Sebastian „Seba” Krupa, Mirela Gorlicka, Ivy Gurl Destroyer, Leszek „Biały” Mularczyk. Warsztaty przeznaczone są dla osób czynnie uprawiających taniec.
Natomiast 26 maja od godz. 15.oo zapraszamy wszystkich na VI Śląski Turniej Tańca Ulicznego w hali sportowej Centrum Edukacji – ul. 1 Maja 12 (obok DMIT). Ponad 300 tancerzy z całego Śląska i spoza naszego regionu rywalizować będzie w kategoriach hip hop solo i street dance. Zatańczą soliści i formacje, odbędzie się pierwszy na Śląsku krumpingowy jam session. Muzykę podawać będzie DJ Sylwas.
W trakcie „tanecznego szału” odbywać się będzie plener konkursu fotograficznego, którego rozstrzygnięcie nastąpi 19 czerwca w Centrum Edukacji Twórczej OPP4. Od 1 lipca wystawę pokonkursową oglądać będzie można na terenie Zabrza.
Organizatorem projektu jest Centrum Edukacji Twórczej OPP4 w Zabrzu, pomysłodawcą natomiast nauczycielka tańca Agata Zeliszek. Współorganizatorami są Fundacja „Betlehem Dom Chleba”, Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, Wydział Oświaty w Zabrzu oraz Studio Tańca Ulicznego OPP4.