Festiwal Piosenki Angielskiej „Sing it for us”

22.05.2012

Gimnazjum nr 12 w Zabrzu od siedemnastu lat jest organizatorem corocznego Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Angielskiej „Sing it for us”. Po przesłuchaniach eliminacyjnych do koncertu finałowego zostało wyłonionych 32 wykonawców.

Tegoroczna XVII edycja odbędzie się 25 maja na scenie kina Roma w Zabrzu, ul. Padlewskiego 4 w godz. 16.30- 21.00
Rangę naszej imprezy określa fakt, iż w przesłuchaniach eliminacyjnych wzięło udział ponad 100 uczestników z całego województwa. W bieżącym roku w czasie koncertu finałowego obecni będą również przedstawiciele sześciu krajów, które wspólnie z naszym gimnazjum realizują partnerski wielostronny program współpracy młodzieży Comenius pod nazwą „I’m a child, I want to be recognized”
W trakcie obrad jury zagra zespół SLaVe.

Honorowy patronat nad XVII edycją Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Angielskiej objęła Małgorzata Mańka-Szulik, Prezydent Miasta Zabrze oraz Zdzisława Waniek Dyrektor Delegatury w Gliwicach Kuratorium Oświaty w Katowicach.

Na szkolnej stronie www http://i12.pl znajduje się kronika festiwalu, galeria i pliki video z poprzednich edycji.