X REGIONALNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ ZUNIFIKOWANEJ OLIMPIAD SPECJALNYCH ZABRZE 2012

21.05.2012

17 Maja na zabrzańskiej hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się X Regionalny Turniej Piłki Nożnej Zunifikowanej Olimpiad Specjalnych Zabrze 2012 pod honorowym patronatem Prezydent Zabrza Pani Małgorzaty Mańki-Szulik.

Celem rozgrywek było:

– stworzenie możliwości osobom z niepełnosprawnością intelektualną sprawdzenia swoich umiejętności sportowych w trakcie turnieju piłkarskiego, będącego zarazem podsumowaniem całorocznej pracy na treningach;

– promowanie działań integracyjnych osób z niepełnosprawnością intelektualną;

– jednoczenie się osób niepełnosprawnością intelektualną z całym społeczeństwem na zasadach równości, szacunku, akceptacji.

W turnieju uczestniczyło 13 drużyn z 10 miast regionu. Zaraz po przybyciu na halę zostało rozegranych 15 meczy obserwowanych na podstawie których wyłoniono 3 grupy finałowe.
Ceremonię Otwarcia uświetnił pokaz judo przygotowany przez zawodników UKS „Trampkarz 22” działający przy Sp 22 w Zabrzu oraz występ artystyczny uczniów Zespołu Szkół Specjalnych nr 40 w Zabrzu.
W trakcie trwania turnieju działa „Wioska Olimpijska”, w której bawili się najmłodsi uczestnicy imprezy czyli przedszkolaki z Przedszkola nr 27 w Zabrzu oraz uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych nr 40.
We wszystkich 37 meczach strzelono 206 bramek.
Razem ze wszystkimi bawiła się maskotka śląskiej Policji Pies Sznupek.
Organizatorem imprezy była Sekcja Terenowa „Gumisie” Zabrze Olimpiady Specjalne Polska-Śląskie.