15 Międzynarodowy Festiwal Rysowania

15.05.2012

1 czerwca w hali Miejskiego Ośrodku Sportu i Rekreacji odbędzie się 15 Międzynarodowy Festiwal Rysowania.

Tematem tegorocznej imprezy jest „Sport”. Nawiązujemy tu w oczywisty sposób do zbliżającego się turnieju piłkarskiego „Euro 2012” ale postanowiliśmy temat potraktować szerzej i nie zamierzamy ograniczać się tylko do piłki nożnej. Wiele jest dyscyplin sportowych, które warte są zainteresowania artystów.

Wszystkie poprzednie edycje festiwalu cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci, młodzieży, opiekunów, nauczycieli, studentów i twórców zarówno z naszego miasta, regionu oraz z zagranicy. Udział w festiwalu to okazja nie tylko do sprawdzenia swoich umiejętności plastycznych ale także do spotkania z innymi pasjonatami rysunku i do udziału w wyjątkowym wydarzeniu artystycznym. Na laureatów konkursu jak co roku czekają nagrody rzeczowe oraz udział w wystawie pokonkursowej. Nagrodzone prace zostaną także opublikowane w katalogu.