14.05.2012

W dniach 11-12 maja w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zabrzu odbyły się IV Międzynarodowe Targi Turystyki Dziedzictwa Przemysłowego i Turystyki Podziemnej.

Do udziału w Targach zaproszono wielu przedstawicieli instytucji i obiektów dziedzictwa przemysłowego: kopalń udostępnionych do zwiedzania przez turystów, szlaków turystyki poprzemysłowej, browarów otwartych dla ruchu turystycznego, winnic i winiarni, szlaków rękodzieła artystycznego, producentów biżuterii, zakładów jubilerskich udostępnionych dla ruchu turystycznego, producentów perfum, jak również jaskiń otwartych dla turystyki, podziemnych szlaków turystycznych oraz przedstawicieli miast, regionów i wydawnictw turystycznych.
Dla odwiedzających przygotowano wiele atrakcji. Wśród prawie 70 wystawców pojawili się wystawcy krajowi (m.in. Muzeum Papiernictwa z Dusznik Zdroju, Kopalnia Soli Wieliczka, Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego, Warsztaty Garncarstwa oraz Szlak Garncarstwa) oraz zagraniczni (m.in. Urząd Marszałkowski Regionu Żylina – Słowacja, Region Batumi – Gruzja i Zabytkowa Kopalnia Węgla Kamiennego w Saint-Etienne – Francja).
Targi cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, zwiedzających było prawie 10 tysięcy.