Zabrze przestrzenią rozwoju

Gra Miejska " Inwazja w sercu Śląska"

14.05.2012

Deszczowa aura nie sprzyjała "Inwazji w sercu Śląska", czyli Grze Miejskiej typu Scavenger Hunt organizowanej po raz kolejny w Zabrzu 12 maja 2012 roku.

Mimo opadów deszczu i chłodnego wiatru uczestnicy stawili się jednak punkt 15:00 na linii startu w zabrzańskiej Hali MOSiR-u. Około stu "Kosmicznych Najeźdźców" brało udział w rywalizacji, której główną stawką była wygrana nieziemskiej nagrody – Lotu Balonem dla czterech osób.

Dla wszystkich przygotowano specjalną listę trzynastu zadań. Niewątpliwie interesującym zadaniem był "Kosmo strój". Wszyscy odważni mogli udać się do Ośrodka Naturalizacji Kosmicznej mieszczącej się w Galerii Cafe Silesia w Zabrzu, by tam ubrać się w zielone lub granatowe kombinezony i pomalować twarze specjalnymi kosmetykami.

Meta miała miejsce w Kinie Roma, wszystkich którym udało sie dotrzeć, czekał prezydent Krzysztof Lewandowski. Zwycięzcami byli Zabrzanie, którzy bezkonkurencyjnie pokonali przeciwników. Największymi kosmicznymi najeźdźcami w sercu Zabrza okazali się być Anna Grochulska i Damian Oterman.