Kolejna Gra Miejska w Zabrzu

08.05.2012

Od trzech lat podczas organizowanych przed Urząd Miejski w Zabrzu Międzynarodowych Targów Turystyki Dziedzictwa Przemysłowego i Turystyki Podziemnej odbywa się Gra Miejskja. W tym roku na uczestników IV edycji gry, która odbędzie się w sobotę 12 maja czekają kolejne niespodzianki. Gracze wcielą się w przybyszów z innych planet i w zwariowanym wyścigu w stylu scavenger hunt zawalczą o główną nagrodę gry – lot balonem dla 4 osób.

 

Co to jest scavenger hunt?
Tegoroczna gra miejska w Zabrzu będzie pierwszą na Śląsku grą typu scavenger hunt. Scavenger hunt (w wolnym tłumaczeniu „łowcy rupieci”) to forma zabawy popularna w Stanach Zjednoczonych. Zasady są bardzo proste. Podstawą gry jest lista. Na liście znajdują się różnego rodzaju zadania, w tym: przedmioty do zdobycia, osoby do odnalezienia, pytania do odpowiedzenia, czy miejsca do zidentyfikowania na podstawie wskazówek. Każde zadanie ma wartość punktową. Zwycięża uczestnik lub zespół, któremu w wyznaczonym, ograniczonym czasie uda się zdobyć najwięcej punktów. Jedną z najbardziej znanych amerykańskich imprez scavenger hunt organizują co roku studenci Uniwersytetu w Chicago. Impreza trwa cztery dni, a uczestnicy wybierają zadania do wykonania spośród listy kilkuset zwariowanych wyzwań.

Co czeka uczestników gry w Zabrzu?
Uczestnicy zabrzańskiego scavenger hunt pod hasłem „Inwazja w sercu Śląska” będą mieli 4 godziny, by zdobyć na terenie Zabrza jak największą ilość punktów za wykonanie zadań z listy otrzymanej po starcie gry. Lista zadań aż do startu gry pozostanie tajemnicą. Wiadomo jednak, że zadania nie będą przypadkowe, bo uczestnicy wcielą się na czas imprezy w najeźdźców z innych planet, którzy przybywają do Zabrza aby przenieść swoje zwyczaje na ziemski ląd oraz dowiedzieć się jak najwięcej o tym co w Zabrzu najcenniejsze. Na zdobywców największej ilości punktów czeka atrakcyjna nagroda – lot balonem dla 4 osób zorganizowany specjalnie w terminie wyznaczonym przez zwycięzców! Gra będzie się toczyła na terenie Zabrza. Gracze w ramach wykonywania zadań odwiedzą m.in.: Zabytkową Kopalnię Węgla Kamiennego „Guido”, Muzeum Górnictwa Węglowego, Galerię „Cafe Silesia” oraz kino „Roma”.

Jak wziąć udział w grze?
W grze można brać udział indywidualnie albo w dwuosobowych zespołach. Indywidualni gracze muszą być osobami pełnoletnimi, a w zespole wystarczy jedna osoba dorosła. Udział w grze jest bezpłatny i wymaga wcześniejszej rejestracji. Wstępnej rejestracji można dokonać wysyłając zgłoszenie e-mailem. Adres i wzór zgłoszenia są dostępne na stronie www.zabrzegra.pl. Rejestracji można także dokonać osobiście w dniu gry, czyli 12 maja przed startem imprezy. Start gry dla wcześniej zarejestrowanych zespołów odbędzie się o godzinie 15.00 na terenie hali MOSiR w Zabrzu, a zakończenie i wręczenie nagród planowane jest na 20.00.
Więcej praktycznych informacji na www.zabrzegra.pl.

Organizatorem trzeciej edycji gry miejskiej w Zabrzu jest Urząd Miejski w Zabrzu. Grę realizuje Silesia Events. Patronatu medialnego grze udzielili: TV Zabrze oraz studenckie radio Egida. Partnerami gry są najważniejsze instytucje i obiekty kulturalne i turystyczne w Zabrzu. Partnerami studenckimi są: AEGEE Gliwice, Samorząd Studencki Uniwersytetu Śląskiego, IAESTE Gliwice, Parlament Studencki UE w Katowicach oraz NZS. Dodatkowych informacji o grze udzieli: Dorota Janas /Silesia Events/ tel. 32 720 94 45, kom. 695 591 297, e-mail: dorota.janas@silesiaevents.pl