IV Międzynarodowe Targi Turystyki

08.05.2012

11-12 maja w godz. 10.00-18.00 w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zabrzu odbędą się IV Międzynarodowe Targi Turystyki Dziedzictwa Przemysłowego i Turystyki Podziemnej zorganizowane przez Urząd Miejski w Zabrzu.

Do udziału w Targach zapraszamy przedstawicieli instytucji i obiektów dziedzictwa przemysłowego: kopalń udostępnionych do zwiedzania przez turystów, szlaków turystyki poprzemysłowej, browarów otwartych dla ruchu turystycznego, winnic i winiarni, szlaków rękodzieła artystycznego, fabryk spożywczych otwartych dla turystów, palarni kawy, producentów biżuterii, zakładów jubilerskich udostępnionych dla ruchu turystycznego, producentów perfum, jak również jaskiń otwartych dla turystyki, podziemnych szlaków turystycznych, fortyfikacji oraz przedstawicieli miast, regionów i wydawnictw turystycznych.

Dla odwiedzających przygotowano wiele atrakcji. Wśród prawie 70 wystawców pojawią się wystawcy krajowi (m.in. Muzeum Papiernictwa z Dusznik Zdroju, Kopalnia Soli Wieliczka, Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego, Warsztaty Garncarstwa oraz Szlak Garncarstwa) oraz zagraniczni (m.in. Urząd Marszałkowski Regionu Żylina – Słowacja, Region Batumi – Gruzja i Zabytkowa Kopalnia Węgla Kamiennego w Saint-Etienne – Francja).

Będzie można skosztować przysmaków regionalnych. Wśród uczestników Targów wylosowany zostanie tygodniowy pobyt w Paryżu. Dodatkowo o każdej pełnej godzinie losowane będą nagrody. Więcej informacji na stronie internetowej Targów

Przewidziane są audycje na żywo na antenie Radia Planeta FM, TVN Meteo oraz TVN 24.