Człowiek Roku 2011

27.04.2012

26 kwietnia w Kawiarni Artystycznej Domu Muzyki i Tańca odbyło się podsumowanie Plebiscytu na Człowieka Roku Zabrza 2011 oraz Plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca Zabrza 2011 i Sportową Twarz Zabrza 2011, organizowane przez redakcję Dziennika Zachodniego.

Nie sposób zliczyć wszystkich, którzy codziennie pracują na to, by w Zabrzu żyło się lepiej. Są aktywni, zaangażowani w sprawy miasta i mieszkańców, pełni energii i pasji. Dziennik Zachodni spróbował w każdej kategorii (polityka, kultura i działalność społeczna) wyłonić po cztery osoby, które szczególnie zasłużyły na miano Człowieka Roku. O tym, kto zwyciężył w poszczególnych kategoriach zdecydowali internauci portalu naszemiasto.pl.

Człowiekiem Roku w kategorii polityka została prezydent Małgorzata Mańka-Szulik za to, że konsekwentnie zmienia Zabrze na lepsze.

– To wyróżnienie niewątpliwie dodaje skrzydeł i motywuje do działania, podejmowania nowych wyzwań, dowodzi także, że to co robimy ma sens i spotyka się z poparciem wielu osób – mówiła prezydent Zabrza.

W kategorii kultura wygrał Czesław Mozil, muzyk, który przyznaje się do miejsca swojego urodzenia, pamięta Zabrze sprzed lat, chętnie o nim opowiada. Natomiast w kategorii działalność społeczna największą liczbę głosów otrzymał Jarosław Pabianek , prezes Stowarzyszenia Guido, zaangażowany w pomoc dzieciom i młodzieży z naszego miasta.

W trakcie spotkania podsumowano także plebiscyt na najpopularniejszego sportowca Zabrza 2011. Pierwsze miejsce otrzymała Monika Hałasa, lekkoatletyczka, złota i srebrna medalistka w mistrzostwach Polski.

W kategorii sportowe twarze Zabrza 2011 wygrał Marian Ryndak, wieloletni prezes Szkolnego Klubu Sportowego Gwarek Zabrze, wychowawca znakomitych piłkarzy.

Spotkanie uświetnił występ artystyczny uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Zabrzu.