EUROPEJSKI TYDZIEŃ PIŁKI NOŻNEJ OLIMPIAD SPECJALNYCH

23.04.2012

Ekstraklasa S.A. potwierdziła, że 28. kolejka ligowa Ekstraklasy (27.04-30.04.2012) odbędzie się w ścisłej współpracy z Olimpiadami Specjalnymi Polska.
 

– Liga Zawodowa Piłki Nożnej od samego początku swojej działalności wspierała szczytną idęę sportowego współzawodnictwa osób z niepełnosprawnością intelektualną. Czujemy się zaszcyceni, że możemy przyłączyć się do promocji imprez sportowych organizowanych przez Olimpiady Specjalne Polska. Tak będzie też w 28. kolejce T-Mobile Ekstraklasy obecnego sezonu. Na wszystkich ligowych stadionach podczas prezentacji przedmeczowych będziemy informować i przede wszystkim edukować naszych kibiców, przekazując zgromadzoną wiedzę na temat tegorocznej edycji Europejskigo Tygodnia Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych, który rozpocznie się w Polsce i wielu innych krajach – czytamy w oficjalnym piśmie od Ekstraklasa S.A.
W 28. kolejce Ekstraklasy Olimpiady Specjalne Polska będą szczególnie widoczne. W każdym meczu piłkarze jednej lub obu drużyn zostaną wyprowadzeni na boisko przez zawodników Olimpiad Specjalnych Polska. Będzie towarzyszyć im flaga Olimpiad Specjalnych Polska. Na koszulkach piłkarzy pojawią się loga: Olimpiad Specjalnych Polska i UEFA "We care". Dodatkowo Ekstraklasa S.A. wyraziła gotowość do współpracy z Olimpiadami Specjalnymi nad nowymi projektami, które poszerzą zaangażowanie klubów Ekstraklasy w sport osób z niepełnosprawnością intelektualną."
www.olimpiadyspecjalne.pl

W RAMACH EUROPEJSKIEGO TYGODNIA PIŁKI NOŻNEJ OLIMPIAD SPECJALNYCH NA ŚLĄSKU ODBĘDĄ SIĘ 2 TURNIEJE PIŁKI NOŻNEJ: W RUDZIE ŚL. ORAZ W ZABRZU.
ZABRZAŃSKI TURNIEJ ODBĘDZIE SIĘ 17.05.12 NA HALI MOSIR PRZY UL. MATEJKI 6, A ODBĘDZIE SIĘ ON POD HONOROWYM PATRONATEM PREZYDENT ZABRZA PANI MAŁAGORZATY MAŃKI-SZULIK. ORGANIZATOREM TEJ IMPREZY JEST SEKCJA TERENOWA "GUMISIE" ZABRZE OLIMPIADY SPECJALNE POLSKA-ŚLĄSKIE. TURNIEJ ODBĘDZIE SIĘ DZIĘKI DOTACJI URZĘDU MIEJSKIEGO W ZABRZU – WYDZIAŁ KULTURY I SPORTU. WARTO DODAĆ, ŻE JEST TO JUBILEUSZOWA DZIESIĄTA EDYCJA TEGO TURNIEJU.
EUROPEJSKI TYDZIEŃ PIŁKI NOŻNEJ OLIMPIAD SPECJALNYCH BĘDZIE OBCHODZONY W ZABRZU JUŻ PO RAZ PIĄTY.