Akcja dla miłośników książek i rowerów

23.04.2012

Miejska Biblioteka Publiczna w Zabrzu z przyjemnością powiadamia, że dołączyła do ogólnopolskiej akcji – „Odjazdowy Bibliotekarz”.
 

11 maja ulicami Zabrza przejadą wraz z Zabrzańską Masą Krytyczną na rowerach bibliotekarze, czytelnicy i miłośnicy książek. Zapraszamy wszystkich miłośników książek jak i jazdy rowerowej. Zbiórka o godzinie 17.30 na placu Wolności, meta pod Biblioteką Centralna przy ul. ks. J. Londzina 3.

Uczestnicy rajdu proszeni są o zabranie ze sobą koców, napojów oraz  prowiantu. Należy pamiętać o obowiązkowym kasku dla dzieci biorących udział w rajdzie oraz oświetleniu dla wszystkich. Przejazd tempem „spacerowym”pod eskortą policji.
Nasz wspólny rajd ma na celu promowanie czytelnictwa i bibliotek, walkę z stereotypowym postrzeganiem bibliotekarza, integrację środowiska bibliotekarskiego a przede wszystkim propagowanie roweru jako ekonomicznego i ekologicznego środka transportu.
Za akcję odpowiedzialna jest Sekcja Bibliotek Niepaństwowych Szkół Wyższych w Łodzi. Pierwsza edycja rajdu odbyła się w Łodzi w 2010 roku przy współpracy z Fundacją Normalne Miasto – Fenomen. Impreza ma charakter otwarty. Kolorem, który rządzi tego dnia, jest pomarańczowy dlatego pomarańczowe akcenty mile widziane.

https://www.facebook.com/events/416382228387960/
http://odjazdowybibliotekarz.pl/

plakat w załaczniku.