XIX Tydzień Ziemi

20.04.2012

"W stronę mocy" to hasło tegorocznej XIX edycji Tygodnia Ziemi, która odbywa się w dniach od 16 do 22 kwietnia w Zabrzu.

Hasło przewodnie obecnej edycji nawiązuje do ogłoszonego przez Zgromadzenie Ogólne ONZ roku 2012 – „Międzynarodowym rokiem zrównoważonej energii dla wszystkich ludzi”. Chcielibyśmy aby obecny „Tydzień Ziemi” był miejscem refleksji nad znaczeniem energii, sposobami jej pozyskiwania i wydatkowania, szczególnie w kontekście zachowania dziedzictwa przyrodniczego, a także nad znaczeniem energii tkwiącej w Przyrodzie i w samym człowieku. Potęgę sił natury i znaczenie ochrony środowiska przyrodniczego uświadamiają nam wystawy prezentowane z okazji „Tygodnia Ziemi” poświęcone światu, który już nie istnieje („Czas mamuta”) oraz temu, którego pięknem możemy się zachwycać, ale który w starciu ze współczesną cywilizacją pozostaje zagrożony („Czy przeżyją?”). Jak co roku proponujemy różne formy uczestnictwa w Święcie Ziemi: konkursy, warsztaty, prelekcje, wystawy, wycieczki do obiektów komunalnych i przemysłowych, kiermasze, zawody sportowe. Mamy nadzieję, że znajdziecie Państwo w tej ofercie atrakcyjne propozycje dla siebie.

Więcej informacji, w tym program, można znaleźć na stronie internetowej Muzeum Górnictwa Węglowego.