Warsztaty w ramach projektu Pozytywna Przedsiębiorczość!

13.04.2012

Chcesz być szefem własnej firmy i znaleźć niszę na rynku? Albo może chciałbyś poznać tajniki praw konsumenckich i zyskać na zakupach więcej niż możesz się spodziewać? Albo zwiedzić kawałek świata? Weź udział w warsztatach „Pozytywna.eu”!

Warsztaty są kolejnym widocznym działaniem organizowanym przez Stowarzyszenie JAW, które odbędą się w dniach od 16.04 do 23.04 w biurze poselskim dra. Borysa Budki. Chętni do wzięcia udziału w warsztatach mogą zapisywać się przez stronę www.pozytywna.eu. Poniżej znajduje się krótki opis warsztatów

1. Prawa konsumenta
Data: 16.04.2012r. (poniedziałek) od 14h do 17h
Prowadzący/a: Agnieszka Kordasiewicz (Miejski Rzecznik Praw Konsumenta w Zabrzu)
Krótki opis: Na warsztacie nauczysz się efektywnie korzystać ze swoich praw konsumenckich oraz dowiesz się, jak nie dać przegadać się w sklepie. Nie zawsze stoisz na straconej pozycji, a dzięki warsztatowi nabierzesz większą świadomość i będziesz mógł efektywniej i taniej dokonywać zakupu.

2. Rozmowa kwalifikacyjna
Data: 17.04.2012r. (wtorek) godz. 16:30
Prowadzący: Dorota Gdowska (Instytut Psychologii – trener warsztatów umiejętności psychospołecznych i treningu interpersonalnego)
Krótki opis: Dzięki temu warsztatowi będziesz wiedział jak zrobić pozytywne wrażenie na rozmowie kwalifikacyjnej, które może zaważyć o Twojej przyszłej karierze. Poznasz sztuczki, nietypowe zagrywki oraz inne tajniki, które wykorzystują potencjalni pracowdawcy. Ich znajomość zapewni Ci zdobycie wymarzonej pracy!

3. Własna firma
Data: 18.04.2012r. (środa) godz. 16:30
Prowadzący: Borys Budka (część teoretyczna – radca prawny, dr nauk ekonomicznych) + przedstawiciele zabrzańskich przedsiębiorstw (część praktyczna)
Krótki opis: Idealny warsztat dla tych, którzy marzą o własnej działalności gospodarczej! Dzięki niemu poznasz podstawy prawne (w przystępnej formie) oraz będziesz wiedział, jak znaleźć przestrzeń na rynku i ją dobrze wykorzystać!

4. Autoprezentacja
Data: 19.04.2012r. (czwartek) godz. 16:30
Prowadzący: Katarzyna Kuczyńska-Budka (Kierownik Oddziału Komunikacji Społecznej Śl. Urzędu Wojewódzkiego)
Krótki opis: Warsztat z Autoprezentacji to wyśmienita szansa dla tych, którzy chcą wypaść jak najlepiej na różnych spotkaniach czy wydarzeniach, zarówno w pracy, jak i w życiu osobistym. Poznasz odpowiednie gesty, zachowanie, ubiór i dzięki temu zdobędziesz pewność siebie w każdej sytuacji!

5. Wolontariat europejski
Data: 20.04.2012r. (piątek) godz. 16:00
Prowadzący: Krzysztof Duda (Instytut Karskiego)
Krótki opis: Pokazy mody w Paryżu, festiwal makaronu w Rzymie czy Igloo Day w Norwegii? Każdy zakątek Europy jest w Twoim zasięgu! Dzięki warsztatowi „Wolontariat Europejski” będziesz wiedział, jak zorganizować sobie kilkutygodniowy pobyt w wybranym przez Ciebie europejskim kraju. Zdobądź doświadczenie i zwiedzaj świat!

6. Negocjacje
Data: 23.04.2012r. (poniedziałek) godz. 15:00
Prowadzący: Małgorzata Posyłek (nauczyciel akademicki)
Krótki opis: Na ostatnim warsztacie organizowanym w ramach projektu Pozytywna Przedsiębiorczość poznasz skuteczne techniki negocjacji, dowiesz się, jak dawkować argumenty i będziesz wiedział, jak być doskonale przygotowanym do każdej rozmowy.

Warsztaty są kolejnym etapem projektu „Pozytywna Przedsiębiorczość”. W ramach jego odbędzie się jeszcze konkurs dla najbardziej przedsiębiorczych osób, którego pierwsze trzy osoby wygrają wycieczkę do Brukseli, a najlepsza osoba zgarnie dodatkowo netbooka. Na koniec maja jest zaplanowana V edycja Kabaretowego Dnia Sąsiada, na której wystąpi znany w Polsce kabaret.

Organizator: Stowarzyszenie JAW
Sponsor główny: Zabrzańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej
Sponsor: Centrum Edukacyjne FUTURE
Patronat honorowy:
– dr Borys Budka – poseł na Sejm
– dr Jan Olbrycht – Poseł do Parlamentu Europejskiego
– Małgorzata Mańka-Szulik – Prezydent Miasta Zabrze
Patronat medialny: Radio Plus 96,2 FM
Partnerzy: instytutpsychologii.com, Fundacja Międzynarodowy Instytut Dialogu i Tolerancji im. Jana Karskiego

Więcej informacji na: www.pozytywna.eu