Umowa na wspólny zakup energii

12.04.2012

12 kwietnia w siedzibie Górnośląskiego Związku Metropolitalnego podpisano porozumienie w sprawie grupowego zakupu energii elektrycznej. W imieniu Miasta Zabrze podpis pod dokumentem złożyła prezydent Małgorzata Mańka-Szulik.

Pionierska inicjatywa zakłada zakup 193 GWh energii elektrycznej przez 20 śląskich i zagłębiowskich samorządów oraz 41 samorządowych instytucji, spółek i szpitali. Do porozumienia przystąpiło 12 miast z GZM (Katowice, Tychy, Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza, Siemianowice, Świętochłowice, Zabrze, Piekary Śląskie, Jaworzno, Bytom, Zabrze). Wspólnym zakupem energii są także zainteresowane następujące samorządy: Knurów, Łaziska Górne, Mikołów, Ornontowice, Radzionków, Wyry oraz Powiaty Mikołowski i Zawierciański. Startujące w przetargu gminy mogą liczyć na oszczędności od kilku do kilkunastu procent rocznie. Przetarg obejmuje około 4,5 tysiąca punktów poboru energii. To sprawia, że jest on największym, spośród dotychczas przeprowadzonych tego typu zamówień publicznych w Polsce.

Więcej informacji na stronie internetowej www.gzm.org.pl