Targi Turystyczne GLOB 2012

30.03.2012

Od 30 marca do 1 kwietnia na Terenie Międzynarodowych Targów Katowickich odbywają się XVIII Międzynarodowe Targi Turystyki, Sprzętu Turystycznego, Żeglarskiego i Sportowego. W tej największej tego typu imprezie w naszym regionie udział bierze Miasto Zabrze.

Targi to okazja do zapoznania się z licznymi ofertami turystycznymi, a także do nawiązania kontaktów partnerskich. Prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik spotkała się m.in. z abasadorem Indonezjii oraz przedstawicielami zaprzyjaźnionych z Zabrzem regionów z Francji i Słowacji.

Dla zwiedzających czekają wystawcy z Belgii, Czech, Dominikany, Francji, Gruzji, Indonezji, Litwy, Maroko, Norwegii, Rumunii, Słowacji, Tunezji, Turcji, Węgier i oczywiście Polski. Ponadto organizatorzy przygotowali wiele imprez towarzyszących m.in. spotkanie z aktorem-podróżnikiem Tadeuszem Chudeckim, występ Zespołu Pieśni i Tańca ŚLĄSK im. Stanisława Hadyny, Joanny Bartel oraz
laureatów konkursów na "Ślązaka Roku". Więcej informacji na stronie internetowej Targów.