Rozmawiano o projektach ekologicznych

30.03.2012

28 marca w Zabrzu odbyła się wizyta studyjna z udziałem przedstawicieli Ministerstwa Środowiska, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz delegacji z Japonii.

Podczas spotkania na terenie Oczyszczalni Śródmieście, w którym udział wzięła prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, pracownicy Urzędu Miejskiego zaprezentowali temat zarządzania energią w budynkach użyteczności publicznej na terenie Gminy Zabrze. Następnie odbyła się dyskusja na temat przedsięwzięć proekologicznych. Delegacja odwiedziła także budynki oświatowe, w których przeprowadzono kompleksową termomodernizację. Podczas pobytu w naszym mieście goście zwiedzili także zabytkową kopalnię Guido. Wizyta została zorganizowana przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Ministerstwo, które wskazały Zabrze jako dobry przykład miasta wykorzystującego fundusze na tzw. zielone projekty.