Kliknij i nakarm psiaka ze schroniska w Zabrzu-Biskupicach

19.03.2012

Już ponad 80 tys. osób z całej Polski pomogło nakarmić zwierzęta ze schroniska Psitulmnie w Zabrzu-Biskupicach. Akcja Karmimy Psiaki, dzięki której zebrano już ponad tonę karmy, poruszyła serca internautów, a także artystów i celebrytów, którzy zachęcają swoich fanów do karmienia psiaków.

Karmimy Psiaki to pierwsza akcja pomocy zwierzętom w Polsce oparta o mechanizm pojedynczego głosu. Internauta ma możliwość wyboru, któremu zwierzęciu ze schroniska chce pomóc i wystarczy, żeby to zrobił raz poprzez zagłosowanie na stronie www.karmimypsiaki.pl. Do tej pory oddano ponad 80 tys. głosów, dzięki czemu udało się zebrać ponad 25 tys. posiłków dla psów.

Akcję wsparło już 20 polskich celebrytów, m.in. Joanna Krupa, Michał Piróg, Kasia Tusk, Natalia Lesz, Doda oraz zespół Myslovitz. Do tego grona ciągle dołączają nowi miłośnicy czworonogów. Oprócz gwiazd estrady do akcji szeroko włączyły się koła naukowe oraz studenci na uniwersytetach w całym kraju. Dużą popularność zyskał fanpage akcji na facebooku, gdzie użytkownicy polecają akcję oraz dyskutują o pomocy bezdomnym zwierzętom.

W tym momencie w schronisku przebywa ponad 300 psiaków. Poza zapewnieniem im jak najlepszych warunków, dla każdego przede wszystkim staramy się znaleźć nowy dom – mówi Danuta Mikusz-Oslislo, prezes zabrzańskiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Cieszymy się, że akcja nie tylko przynosi wspaniałe efekty, jeśli chodzi
o zbiórkę karmy, ale także zwraca uwagę na problem adopcji
i odpowiedzialności za przygarnięte zwierzęta.

W trakcie trwania akcji adoptowano już 15 psiaków, znacznie wzrosła także liczba wirtualnych opiekunów, którzy zobowiązali się do przekazywania comiesięcznych datków na rzecz wybranych pupili. Zbiórka na rzecz schroniska „Psitulmnie” potrwa do końca sierpnia. Wspomóc schronisko można poprzez oddanie głosu na wybranego psiaka na stronie karmimypsiaki.pl.

***
Akcja Karmimy Psiaki to ogólnopolska inicjatywa, która ma na celu zebranie karmy dla bezdomnych zwierząt. Przedsięwzięcie ruszyło 1 listopada 2011 roku i do tej pory zebrano ponad tonę karmy dla psów. Aktualnie pomoc przeznaczona jest dla schroniska „Psitulmnie” w Zabrzu-Biskupicach, w którym przebywa ponad 300 zwierząt.