Kobieca twórczość w Galerii Café Silesia

09.03.2012

8 marca w Muzeum Miejskim odbył się wernisaż wystawy „Inne spojrzenie 3” prezentującej sztukę stworzoną wyłącznie przez kobiety.

To wydarzenie kulturalne opiera się na koncepcji współpracy z artystkami ze środowiska zabrzańskiego. Wzięło w nim udział ponad 30 osób, które zaprezentowały m.in. prace malarskie, projekty architektoniczne, taniec, muzykę i poezję.

Wystawa została zorganizowana przy współpracy Urzędu Miejskiego, Muzeum Miejskiego i Instytutu rewitalizacji Terenów Poprzemysłowych w Zabrzu. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objęła prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

– Pamiętam jak w Muzeum Miejskim środowisko artystyczne regularnie prezentowało swój dorobek. Cieszę się, że ta tradycja jest kontynuowana – mówił Krzysztof Lewandowski zastępca prezydenta, który w imieniu Małgorzaty Mańki-Szulik prezydent Zabrza przekazał podziękowania oraz gratulacje.

Otwarto również kolejną ekspozycję z cyklu „Mistrz i jego uczniowie”, który prezentuje prace nauczycieli i uczniów Zabrzańskiej Szkoły Plastycznej. Wystawa poświęcona jest twórczości Ewy Zajler-Płatek oraz jej wychowanków.