JANOSCH.uRODZINY

07.03.2012

Po raz kolejny świętujemy urodziny najsłynniejszego zabrzańskiego pisarza, Horsta Eckerta –Janoscha. Tegoroczne obchody pod nazwą „JANOSCH.uRODZINY ” mają szczególny charakter zważywszy na fakt, że Jubilat od ubiegłego roku jest honorowym obywatelem Zabrza.

Z tej okazji zapraszamy na cykl imprez poświęconych Janoschowi, podczas których będziemy mogli podziwiać pokonkursową wystawę dziecięcych rysunków oraz prac literackich.Te ostatnie czytać będą włodarze miasta. Całość uzupełnią inscenizacje Janoschowych bajek przygotowane przez dzieci z przedszkola nr 28 im.Janoscha./ wszystko w piątek, kino Roma,godz.10.00/
Natomiast w sobotę będzie można się wybrać na wycieczkę ” Śladami Janoscha”./Zapisy do 9.03. w COP-ie ,Tel.32/271 04 74/
Na szczególną uwagę zasługują multimedialne projekty autorstwa samego Horsta Eckerta, które są próbką jego talentu plastycznego, ujętego w animacjach, przeplatane dobraną przez niego oprawą muzyczną, które zostaną zaprezentowane w kinie Roma dokładnie w dniu urodzin / 11.03. , godz. 16.00 / podczas czytania fragmentów kultowego „Cholonka..”.
Wstęp na wszystkie imprezy jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy a zainteresowanych Państwa odsyłamy do szczegółowego planu tegorocznych obchodów urodzin Janoscha.

W załączniku plakat i zaproszenie.