Śląskie skarby 25 proc. taniej

05.03.2012

Od 1 marca 2012 Zabytkowa Kopalnia Węgla Kamiennego Guido w Zabrzu i Tyskie Browarium wprowadzają bilety upoważniające do wzajemnej zniżki. Goście odwiedzający jeden z obiektów otrzymają 25% rabatu na odwiedziny w drugim.

Browar i kopalnia to śląska tradycja w pigułce. Wydobycie węgla silnie wpłynęło na cały region, natomiast piwo nieodłącznie wiąże się z południem Polski i jego zwyczajami.

Co niepowtarzalnego można zobaczyć w obu obiektach? W Guido zjazd górniczą windą (szolą) na poziom 320 m pod ziemią z pewnością dostarczy niezapomnianych wrażeń. To również możliwość odbycia wędrówki oryginalnymi, górniczymi chodnikami. Natomiast Tyskie Browary Książęce to największy browar w Polsce, który oprócz 400-letniej historii i doskonale zachowanej architektury może się pochwalić najnowocześniejszą technologią.

Tyskie Browarium i ZKWK Guido to obiekty kotwiczne Europejskiego Szlaku Dziedzictwa Przemysłowego, współpracujące także w ramach Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego.

Marka Tyskie należy do portfolio Kompanii Piwowarskiej SA

Więcej informacji na stronach www.tyskiebrowarium.com.pl, www.kopalniaguido.pl

Zwiedzanie obu obiektów wymaga wcześniejszej rezerwacji

ZKWK Guido