"Anatomia Psa" na Guido

27.02.2012

Teatr Wierszalin jako przedstawiciel teatru antropologicznego w swojej najnowszej sztuce zmierzył się z adaptacją tekstów legendarnego pisarza Michaiła Bułhakowa.Teksty ?Psie serce? i "Morfina" stały się inspiracją dla teatralnej opowieści o świecie na opak, w którym obowiązują irracjonalne reguły gry a człowiek jawi się jako element wielkiej skorumpowanej machiny.

 

"Anatomia psa" to spektakl, który wprawia w zdumienie, zasmuca i bawi jednocześnie, odkrywając jak wszelki postęp i sukces zależny jest od układu sił ludzi uwikłanych w politykę.
Demoralizujący charakter rzeczywistości, w której profesor Preobrażeński wraz ze swoim asystentem poszukują medycznego przełomu staje się pretekstem do rozważań na temat losów indywidualisty oddanego twórczej idei. Tylko na fundamencie ofiary z życia eksperyment ma szansę powodzenia?
Bilety w cenie 50 zł

3 marca 2012, godzina 18:00
Reżyseria: Piotr Tomaszuk
Videodekoracja oraz projekcje: Piotr Tomaszuk we współpracy z Rafałem Gąsowskim Oprawa scenograficzna, maski i kostiumy: Julia Skuratova Opracowanie muzyczne fragmentów oper Giuseppe Verdiego: Piotr Nazaruk
Występują:
Doktor Bormental: Miłosz Pietruski
Profesor Preobrażeński: Rafał Gąsowski
Przewodniczący Komitetu Blokowego Szwonder, również Generał Cze-ka, a także dozorca Afanasij: Dariusz Matys Suka Charic, anastępnie Obywatel Szarikow: Katarzyna Grajlic