NMC Powen Zabrze kontra Azoty Puławy

24.02.2012

Już w najbliższą sobotę kibice NMC Powen Zabrze będą mieli okazję zobaczyć swoich ulubieńców na zabrzańskim parkiecie przedostatni raz w rundzie zasadniczej. Do końca tej fazy pozostały jeszcze cztery spotkania. Dwa z nich, czyli sobotnie starcie z Azotami Puławy i marcowy pojedynek z Vive Targami Kielce, zabrzanie rozegrają u siebie.

Dwa pozostałe to wyjazdy do Wągrowca i Legnicy.
Mecz 19. kolejki zaplanowano na sobotę, tradycyjnie na godzinę 18:00. Do Zabrza przyjedzie piąta ekipa w tabeli, Azoty Puławy. Puławianie z dorobkiem 20 punktów dobijają się do pierwszej trójki zespołów PGNiG Superligi. Do czwartej Tauron Stali Mielec tracą zaledwie punkt, do trzeciego MMTS-u Kwidzyn dwa. Dla puławian punkty do zdobycia na Śląsku mogą okazać się na wagę złota.
Kolejne zdobycze do ligowej tabeli są równie ważne dla NMC Powen Zabrze. Podopieczni Bogdana Zajączkowskiego zajmują wciąż siódmą lokatę, do szóstego Chrobrego Głogów brakuje im jednego oczka. Po piętach zabrzanom depcze Nielba Wągrowiec z dorobkiem o dwa punkty mniejszym.
Już sam fakt tego, że punktów do zdobycia w rundzie zasadniczej zostało niewiele, a w tabeli jest dość ciasno sprawia, że można się spodziewać w sobotę nie lada widowiska i boiskowej walki. Smaczku dodaje historyczny rys spotkań NMC Powen i Azotów. Przeważnie mecze tych dwóch zespołów kończyły się nieznacznym zwycięstwem. Ostatnio częściej jednak szczęście uśmiechało się do puławian, którzy między innymi wyeliminowali zabrzański team z Pucharu Polski, mają bilans w ¼ finału o jedno trafienie lepszy.
Serdecznie zapraszamy do kibicowania już w najbliższą sobotę o 18:00. Przypominamy, że koszt wejściówki na mecz to 15 zł. Uczniowie, studenci, emeryci i renciści za okazaniem legitymacji mogą nabyć bilet za 8 zł.