Prezentacja Górnika Zabrze

13.02.2012

W minioną sobotę w Hali Widowiskowo-Sportowej "Pogoń" w Zabrzu zorganizowana została prezentacja Górnika Zabrze przygotowana przez stowarzyszenie kibiców.

Na trybunach zasiedli  sympatycy Górnika z Zabrza jak również z zaprzyjaźnionych miast m.in. z Rybnika, Knurowa, Dębicy, Katowic, a nawet czeskiej Ostrawy. Nie mogło również zabraknąć przedstawicieli władz miasta, reprezentowanych przez wiceprezydenta Jana Pawlucha i wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Borysa Borówkę, władz klubu z prezesem Arturem Jankowskim na czele oraz sponsorów i partnerów zabrzańskiego klubu. Prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, za pośrednictwem telebimu życzyła piłkarzom i trenerom udanej rundy wiosennej. Z kolei kibicom podziękowała za doping i wspieranie drużyny.

Piłkarze dojechali na prezentację prosto z pierwszego po powrocie ze zgrupowania treningu. Licznie zgromadzonej publiczności zaprezentowało się 19 piłkarzy i cały sztab szkoleniowo-medyczny czternastokrotnego mistrza Polski. Jako pierwszy – przy znanej, włoskiej piosence "La shate mi cantare" – na scenę poproszony został trener Adam Nawałka. Szkoleniowiec wyjaśnił później, że jest fanem włoskiego futbolu i skojarzenie go ze znanym hitem wcale nie było pomyłką. Muzyka towarzyszyła zresztą wszystkim piłkarzom, a niektóre kompozycje idealnie pasowały do poszczególnych zawodników. Więcej informacji na stronie www.gornikzabrze.pl