Wzrasta liczba turystów odwiedzających Zabrze

02.02.2012

W 2011 roku nasz region odwiedziło 4 miliony turystów. W ciągu roku liczba odwiedzających wzrosła o milion. Do najciekawszych miejsc województwa śląskiego zalicza się m.in. Kopalnia Guido. Już wkrótce turystów przyciągać będzie Główna Kluczowa Sztolnia Dziedziczna.

Zabrze jest ważnym punktem na Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego. Dlatego cieszą takie opinie, jakie czytamy w dzisiejszym Dzienniku Zachodnim, mianowicie "to w jaki sposób w Zabrzu traktowane są zabytki poprzemysłowego w niczym nie odbiega od najlepszych światowych standardów".

Kopalnię Guido w 2010 roku odwiedziło ponad 75 tys. turystów. W 2011 roku liczba ta wynosiła już 89 tysięcy. Łącznie w ciągu pięciu lat funkcjonowania Guido odwiedziło prawie 280 tysięcy. Dużym zainteresowaniem cieszy się także Skansen Królowa Luiza czy Muzeum Górnictwa Węglowego. W przyszłym roku dla turystów zostanie oddana do użytku Główna Kluczowa Sztolnia Dziedziczna, które z pewnością umocni wizerunek Zabrza, jako miasta turystyki przemysłowej.