Nowy biskup gliwicki

30.01.2012

27 stycznia w Katedrze p.w. Św. Piotra i Pawła w Gliwicach odbył się ingres nowego biskupa Jana Kopca, który urodził się w Zabrzu.

W uroczystości udział wzięło wielu gości, wśród których znaleźli się biskupi, przedstawiciele nauki i samorządowcy. Miasto Zabrze reprezentowała prezydent Małgorzata Mańka-Szulik i przewodniczący Rady Miasta Marian Czochara. Na zakończenie obchodów powitania nowego ordynariusza podziękowania biskupowi seniorowi Janowi Wieczorkowi, jak też najlepsze życzenia nowemu biskupowi złożyli prezydenci Bytomia, Gliwic i Zabrza.

– Z wielką radością uczestniczyłam w uroczystości rozpoczynającej posługę księdza biskupa Jana Kopca w diecezji gliwickiej – powiedziała prezydent Zabrza. – Zabrzanie dumni są z tego, że to właśnie w naszym mieście ksiądz biskup nie tylko się urodził, ale także rozpoczynał posługę kapłańską.