Kolejne inwestycje w Szpitalu Specjalistycznym

27.01.2012

27 stycznia w Szpitalu Specjalistycznym w Zabrzu zorganizowano spotkanie z okazji oddania do użytku nowych budynków służących m.in. Poradni Diabetyczno-Alergologicznej. Nowe oblicze zyskał także otoczenie Szpitala.

Szpital Specjalistyczny w Zabrzu, którego początki sięgają XIX wieku, wypełnia bardzo ważną funkcję w zapewnianiu opieki medycznej mieszkańcom naszego miasta. Przez lata Szpital przechodził przeobrażenia stając się jednostką nowoczesną i przyjazną pacjentom.

– Wspieramy Szpital, który realizując ważną misję społeczną stanowi jedną z wizytówek Zabrza. – powiedziała prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik. – Przykładem współpracy jest m.in. remont historycznego, prawie 100-letniego ogrodzenia, które cieszy oko mieszkańców.

Ogrodzenie zostało wyremontowane ze środków budżetu Miasta Zabrze. W latach 2010/2011 przeznaczono na ten cel prawie 630 tys. zł. Zakres inwestycji obejmował remont, odtworzenie i budowę ogrodzenia zewnętrznego Szpitala, renowację fasady wejściowej do budynku kaplicy od ul. Jagiellońskiej oraz rekultywację terenów zielonych.

W spotkaniu wzięło udział wielu zaproszonych gości m.in. wicemarszałek Województwa Śląskiego Mariusz Kleszczewski, przewodniczący Rady Miejskiej w Zabrzu Marian Czochara, dyrektor Śląskiego Centrum Chorób Serca prof. Marian Zembala. Po nowym obiekcie oraz obejściu oprowadził dyrektor Szpitala lek. med. Tadeusz Urban. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali prezydent Zabrza, wicemarszałek Województwa i dyrektor Szpitala.