Finał akcji "Wybierz sobie Mikołaja"

23.01.2012

20 stycznia w Teatrze Nowym w Zabrzu odbył się finał akcji pod nazwą "Wybierz sobie Mikołaja". Miasto Zabrze było jej współorganizatorem.

Jest to przedsięwzięcie zorganizowane przez Dziennik Zachodni, Polskie Radio Katowice i Telewizję Silesia. Czytelnicy sami decydowali, od kogo chcą otrzymać podarunek. Do wyboru mieli ponad 40 znakomitości z naszego regionu – polityków, samorządowców, eurodeputowanych, artystów, biznesmenów, naukowców, lekarzy i dziennikarzy. W tym gronie znalazły się takie osoby jak prof. Jerzy Buzek, były przewodniczący Parlamentu Europejskiego, Krystyna Szumilas, minister edukacji i Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza. W wyniku losowania wytypowano osoby, które odebrały prezenty z rąk swoich mikołajów. Prezentem dla wszystkich zebranych był występ Ewy Urygi.