"Śpiewali i grali Panu z weselem" …..

16.01.2012

13 stycznia w świątecznej scenerii kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Zabrzu – Rokitnicy odbył się koncert finałowy V Zabrzańskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek "Śpiewajcie Panu z weselem".

Nagrody i dyplomy wręczali laureatom ksiądz biskup Gerard Kusz oraz zastępca prezydenta miasta Jan Pawluch. Następnie młodzi artyści wykonali dla licznie zebranych słuchaczy najpiękniejsze kolędy i pastorałki. A gość specjalny finału – Studencki Zespół Pieśni i Tańca " Katowice" Uniwersytetu Ślaskiego zachwycił wszystkich żywiołowym wykonaniem kolęd. Kapela zagrała wyśmienicie. Zespół wystąpił w niezwykłej urody strojach ludowych. Na koniec wszyscy zaśpiewali kolędę "Cicha noc…" Od samego początku honorowy patronat nad przedsięwzięciem sprawują ksiądz biskup Gerard Kusz oraz Prezydent Miasta Zabrze Pani Małgorzata Mańka-Szullik.

Organizatorzy festiwalu: Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 12 oraz Parafia NSPJ w Rokitnicy na kolejną edycję zapraszają za rok.