Przewodniczący Komisji Europejskiej w Zabrzu

16.01.2012

14 stycznia w Domu Muzyki i Tańca odbyła się XX Gala Laurów Umiejętności i Kompetencji. Diamentowego Laura odebrał przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso. Ta sama statuetka została przyznana premierowi Donaldowi Tuskowi.

 

Miasto Zabrze od pięciu lat jest gospodarzem Gali Laurów Umiejętności i Kompetencji organizowanej przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach. Te prestiżowe wyróżnienia trafiają do osób, firm, instytucji i organizacji społecznie odpowiedzialnych, które w szczególny sposób wyróżniają się aktywnością, wdrażaniem nowoczesnym technologii oraz zaangażowaniem społecznym.

W tym roku najważniejszy, Diamentowy Laur, odebrał przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso, który powiedział, że jest pod wrażeniem energii i potencjału naszego regionu.Ta sama statuetka została przyznana premierowi Donaldowi Tuskowi, który jednak nie mógł odebrać jej osobiście. Wśród ponad 50 nagrodzonych znalazła się także prof. Krystyna Pierzchała, kierownik Katedry i Kliniki Neurologii Wydziału Lekarskiego w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, do której trafił Platynowy Laur. Z okazji jubileuszu przyznano w tym roku specjalne statuetki Orła Piastów Śląskich. Odebrali je między innymi przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek oraz prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

– Z dużą satysfakcją kolejny raz gościliśmy w Zabrzu szacownych laureatów Laurów Umiejętności i Kompetencji. Wszystkim tegorocznym wyróżnionym składam serdeczne gratulacje i życzenia dalszych sukcesów – powiedziała prezydent Zabrza.