Kreszendo & Maciej Fortuna Trio w Guido

13.01.2012

21 stycznia o godz. 19.00 w Zabytkowej Kopalni Węgla Kamiennego Guido w ramach cyklu Muzyka na Poziomie wystąpi zespół Kreszendo & Maciej Fortuna Trio.

Cena biletu: 20 zł

Zespół Kreszendo powstał w 2003 r. w Krakowie. Historia grupy sięga jeszcze roku 1993,kiedy część jego członków tworzyła Jazz Trio. Wtedy zespół w składzie Adam Niedzielin, Grzegorz Piętak, Irek Głyk sięgnął po główną nagrodę w Konkursie Jazz Juniors w Krakowie prezentując kompozycje i stylistykę realizowaną później w Kreszendo. Jazz Trio związane było z Wydziałem Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach gdzie studiowali jego członkowie. Następnie w poszerzonym już o saksofon składzie zespół pod zmienioną nazwą na Jazz Sound Quartet wystąpił w ramach recitali dyplomowych Grzegorza Piętaka i Adama Niedzielina.W takiej formule zagrał wiele koncertów w klubach jazzowych całego kraju.
Potem drogi muzyków rozeszły się, by na nowo zejść się tworząc zespół Kreszendo. Impulsem do jego powstania była chęć realizacji własnych pomysłów muzycznych i propozycja zarejestrowania i wydania płyty.
Pomagała w tym sprzyjająca atmosfera krakowskich klubów jazzowych,w których zespół mógł prezentować swoją muzykę.
W 2003 r.zespół nagrał swoją pierwszą płytę o tytule ?Stało się?, która została wydana nakładem wytwórni Sony Music. Drugą płytę ,,Tu i teraz ?zespół wydał w roku 2007 r. nakładem Fundacji Poemat.Gościnnie wystąpili na niej m.in. Magda Steczkowska, Adam Wendt, Jerzy Główczewski, Adam Bałdych.
Zespół ma na swoim koncie wiele koncertów na terenie całego kraju i udział w Międzynarodowym Festiwalu Perkusyjnym na którym gościnnie z grupą wystąpił jeden z najlepszych percussionistów na świecie Hakim Ludin i legenda światowej grupy Tower of Power David Garibaldi.

Muzykę Kreszendo można zaliczyć do nurtu smoothjazzowego.

Obecny skład zespołu stanowią uznani na naszym rynku muzycy: Adam Niedzielin – piano, Marek Olma – perkusja, Grzegorz Piętak – bas, Leszek Szczerba-saksofon, Jacek Królik – gitara.

Zabytkowa Kopalnia Węgla Kamiennego "GUIDO"
ul. 3-go Maja 93
41-800 Zabrze
tel/fax – 0322714077
tel/fax – 0322714859

Plakat w załaczniku ponizej.