Premiera "Związku otwartego" w Tatrze Nowym w Zabrzu

12.01.2012

Zapraszamy serdecznie na najnowszą premierę do Teatru Nowego w Zabrzu!!! Już 28 stycznia o godz. 18.00 „Związek otwarty” w reżyserii Grzegorza Kempinsky’ego!
 

Franca Rame
&
Dario Fo
Związek otwarty
(Una coppia aperta)
Przekład: Aleksander Berlin

Reżyseria: Grzegorz Kempinsky
Scenografia: Barbara Wołosiuk

Występują:
Antonina: Aleksandra Gajewska
Mężczyzna: Marcin Kocela
Nieistniejący, aczkolwiek możliwy aktor instrumentalno-wokalny wielorazowego użytku: Szymon Wiechoczek

Inspicjent-sufler: Szymon Wiechoczek

Premiera: 28 stycznia

Dario Fo, laureat Nagrody Nobla w 1997 r., jest nie tylko dramaturgiem i pisarzem, ale aktorem i reżyserem. Często występował na scenie w duecie z żoną Franką Rame.
Napisana wspólnie w latach 70 komedia Związek otwarty jest przeznaczona, właśnie dla dwóch osób. Małżeństwo w średnim wieku przeżywa długotrwały kryzys, co jest punktem wyjścia dla tej naszpikowanej zabawnymi sytuacjami sztuki.
Mąż nałogowo wdaje się w coraz to nowe romanse, o czym bezceremonialnie i ze szczegółami informuje żonę. Jako zwolennik „związku otwartego” nie widzi w tym nic złego.
Wręcz przeciwnie, swoją postawę uważa za nowoczesną, kontestującą mieszczańskie schematy. Żona nie może zrozumieć małżonka. Mało tego, coraz częściej miewa silne nerwice, których efektem są dzikie awantury i nieudane próby samobójcze. W końcu – w imię szczerości – mężczyzna proponuje żonie wolny związek.
Czy przyjmie ona tę propozycję i czy to uratuje ich relacje?
Musicie Państwo przekonać się sami!