Matematyka wśród gwiazd

10.01.2012

14 stycznia odbędzie się kolejny – już piąty – Maraton Matematyczny w ZSO nr 5 w Zabrzu.

Impreza kierowana jest głównie do uczniów trzecich klas II LO. Jej celem jest zarówno popularyzowanie matematyki, jak i wspieranie młodych ludzi w przygotowaniach do egzaminu maturalnego z matematyki. Formuła wielogodzinnych, nocnych zmagań z ciekawymi, nietypowymi, o różnym stopniu trudności zadaniami przyciąga uczniów, dlatego też wydarzenie to wpisało się w kalendarz roku szkolnego jako impreza odbywająca się cyklicznie.

Chcąc uatrakcyjnić potyczki matematyczne, a jednocześnie poszerzyć krąg odbiorców, do udziału w imprezie zaproszono przedstawicieli Koła Astronomicznego „Albireo” z Jankowic, którego opiekunem jest astrofizyk Grzegorz Przybyła. Dzięki nim uczestnicy maratonu i członkowie Koła Fizycznego Gimnazjum nr 2 będą mogli wysłuchać wykładów: "Geometria w astronomii" i "Historia lotów na księżyc" oraz uczestniczyć w obserwacjach astronomicznych.

Tegoroczna edycja maratonu rozpocznie się w sobotę, 14 stycznia, o godz. 15.00, zakończy zaś w niedzielę, 15 stycznia, o godz.  6.00.

 

Opiekunowie: Anna Czyszpak, Maciej Mąderek, Krystyna Jurgielewicz-Mataczyńska – nauczyciele matematyki, Tatiana Słomska – nauczycielka fizyki.