II Noworoczny Turniej Piłki Ręcznej

09.01.2012

W PGNiG Superlidze trwa przerwa w rozgrywkach. Styczniowe zawieszenie gier ligowych zespołu wykorzystują na gry sparingowe. W Zabrzu, od 13-14 stycznia, rozegrany zostanie II Noworoczny Turniej Piłki Ręcznej. Oprócz gospodarzy, NMC Powen Zabrze na parkiecie zmierzą się pierwszoligowcy Piotrkowianin Piotrków Trybunalski, Czuwaj POSiR Przemyśl oraz ekstraklasowy Chrobry Głogów.
 

W pierwszym dniu turnieju rozegrane zostaną dwa mecze. Jako pierwsi na parkiet o godzinie 17:00 wybiegną Chrobry Głogów i Czuwaj POSiR Przemyśl. Drugi pojedynek zaplanowany został na godzinę 19:00, a w tej parze zmierzą się NMC Powen Zabrze i Piotrkowianin Piotrków Trybunalski.
W sobotę rozgrywki rozpoczną się starciem Piotrkowian z Chrobrym już o godzinie 10:00. Dwie godziny później gospodarze staną naprzeciwko przemyślan. Po dłuższej przerwie, o godzinie 16:00 Czuwaj zagra ze swoim pierwszoligowym rywalem Piotrkowianinem. Na zakończenie stoczona zostanie walka między zespołami z PGNiG Superligi.
Turniej będzie ciekawa imprezą nie tylko ze względu na to, że naprzeciwko siebie staną bezpośredni ligowi rywale, czyli para Chrobry Głogów i NMC Powen Zabrze oraz drugi duet Czuwaj POSiR Przemyśl i Piotrkowianin Piotrków Trybunalski. Noworoczne rozgrywki to także powrót do Zabrza dla trenera Krzysztofa Przybylskiego oraz bramkarza Bartka Pawlaka oraz aktualnych reprezentantów przemyskiej ekipy Pawła Biłko i Marcina Kijowskiego.
Honorowy patronat nad imprezą objęła pani prezydent Zabrza, Małgorzata Mańka-Szulik.
Serdecznie zapraszamy kibiców na tę imprezę – wstęp jest wolny!
 

Plakat w załączniku poniżej.