Premiera „Zdobywców” w Teatrze Nowym w Zabrzu

04.01.2012

Już 7 stycznia o godz. 18.00 w Teatrze Nowym w Zabrzu odbędzie się premiera spektaklu „Zdobywcy” w reżyserii Tomasza Obary.

 

Alain Krief
ZDOBYWCY
LES GAGNEURS

| komedia |

| premiera 7 stycznia 2012r. |

| czas trwania : |

Przekład : Jolanta Domagalska-Černuško
Reżyseria, scenografia, opracowanie muzyczne : Tomasz Obara
Asystent reżysera : Andrzej Kroczyński
Inspicjent/ sufler : Edyta Bicz
Obsada:
Beata – Danuta Lewandowska
Genowefa – Dorota Rusek
Alicja – Dagmara Ziaja
Michał – Grzegorz Cinkowski
Gramont – Jarosław Karpuk
Jan – Marian Kierycz
Lucjan – Andrzej Kroczyński

Dla nich życie jest grą. Jedyne obowiązujące prawo to prawo silniejszego. Chodzi głównie o to, by wygrać i każdego ograć. Są młodzi, piękni i się kochają. Nieważne są koszty, ewentualne straty poniesione po drodze, ważne by wygrać, się wzbogacić i być szczęśliwym. W gruncie rzeczy nie są źli tylko interesowni. Jeśli niszczą innych, rujnują sąsiadów, zdradzają przyjaciół, wykorzystują pracowników to nie dla przyjemności, ale po to by odnieść sukces. Nie można im tego wypominać! Tym bardziej, że bardzo się muszą starać, gdyż ich ofiary nie zawsze pozwalają wchodzić sobie na głowę…! Muszą wciąż wymyślać nowe podstępy, uważać na innych drapieżników czy łajdaków, którzy chcieliby ich wykiwać. O nie! Życie zdobywców nie jest oazą spokoju… Ale dają przy tym taką lekcję szczęścia, że aż ma się ochotę ich naśladować. Zwłaszcza, że są nawet wzruszający na swój sposób : rozdają biednym, martwią się losem wyrzuconych na margines, no i … chcą mieć dziecko… Dziecko, w jakim celu, jakim sposobem?… I tu właśnie zaczyna się cała historia…
„Le Figaro”

Głównymi bohaterami współczesnej francuskiej komedii napisanej przez Alaina Krief′a jest młode małżeństwo, pragnące mieć dziecko, jednocześnie robiąc „karierę zawodową”. W jaki sposób w dzisiejszym świecie można osiągnąć wytyczony cel? Musicie Państwo zobaczyć sami przychodząc na spektakl! Mnóstwo humoru i dowcipu a jednocześnie gorzkiej prawdy o współczesnym społeczeństwie, w którym nie ma czasu i miejsca na rodzinę; gdzie wygląd i odpowiednia „pozycja” stają się wyznacznikiem sukcesu!