REKORDOWY ROK W PYRZOWICACH

20.12.2011

PO RAZ PIERWSZY W HISTORII KATOWICE AIRPORT W CIAGU DWUNASTU MIESIĘCY ODPRAWION0 2,5 MILIONOWEGO PASAŻERA.
 

Pyrzowice, 19 grudnia br., Po raz pierwszy w historii Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice
w Pyrzowicach został odprawiony 2,5 milionowy pasażer w ciągu jednego roku. Szczęśliwym pasażerem był Pan Piotr Hajewski podróżujący linią lotniczą OLT Jetair do Gdańska. Mijający rok będzie rekordowy dla pyrzowickiego lotniska. Prognozuje się, że do jego końca z usług portu skorzysta ogółem 2,55 mln pasażerów, najwięcej w historii i o ponad 155 tys. podróżnych więcej niż w 2010 roku. Rekordowa jest także liczba pasażerów latających w ruch czarterowym, ok. 820 tys., co stawia Pyrzowice na pierwszym miejscu wśród polskich portów regionalnych.
Od pierwszego rejsu pasażerskiego z Pyrzowic, który miał miejsce 6 października 1966 roku, do chwili obecnej, odprawiono 17 mln 807 tysięcy pasażerów, a od momentu, kiedy zarząd nad lotniskiem przejęło Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze SA, tj. od 1994 roku linie lotnicze przewiozły 16,1 mln podróżnych. Katowice Airport cały czas rozwija siatkę połączeń. W listopadzie br. linia Ryanair uruchomiła dwie trasy do Bristolu i Manchesteru, a OLT Jetair na dwóch kierunkach krajowych do Gdańska i Rzeszowa. Od 26 marca 2012 roku skandynawski przewoźnik SAS uruchomi regularne połączenie do Kopenhagi. Także touroperatorzy ogłosili nowe połączenia wakacyjne w 2012 roku, są to: Dubrownik, Katania, Almeria, Madera, Palermo, Ibiza i Cypr Północy. Tym samym liczba kierunków czarterowych z Pyrzowic w przyszłym sezonie wzrośnie z obecnych 37 do 44. Katowice Airport będzie, zatem mógł zaoferować najbogatszą siatką połączeń czarterowych spośród polskich portów regionalnych.
OLT Jetair to linie lotnicze obecnie należące do polskiej grupy kapitałowej Amber Gold, powstałe z połączenia dwóch przewoźników regionalnych: polskiego Jet Air oraz niemieckiego OLT. Linie Jet Air były obecne na rynku od 2001 roku. Natomiast OLT to jeden z najstarszych przewoźników w Niemczech, którego początki sięgają 1958 roku. Flota OLT Jet Air składa się z 2 samolotów Jetsteam J32, wyposażonych w 18 wygodnych miejsc, a także 2 samolotów ATR 42-300, gdzie do dyspozycji pasażerów jest 46 miejsc. Do końca bieżącego roku, flota samolotów zostanie rozszerzona o dodatkowe maszyny tego typu. Oprócz lotów regularnych, OLT Jet Air oferuje również możliwość czarteru maszyn.

Linie OLT Jetair oferują połączenia na wielu trasach zarówno krajowych, jak i międzynarodowych. Ceny lotów rozpoczynają się od 49 zł. Bilety w niewygórowanych cenach dostępne są również na kilka dni przed odlotem. Rezerwacji dokonywać można poprzez stronę internetową www.oltjetair.com.