Zmiana organizacji ruchu na DTŚ

16.12.2011

Wydział Infrastruktury Komunalnej Urzędu Miejskiego w Zabrzu reprezentujący zarządcę ruchu dróg miasta Zabrze informuje, że w dniu 17.12.2011 r. w godzinach dopołudniowych, na Drogowej Trasie Średnicowej, na odcinku od zjazdu z ul. Rymera w kierunku zjazdu na rondo u zbiegu ulic: Gen. de Gaulle’a/Matejki wprowadzana będzie nowa organizacja ruchu polegającą na zawężeniu obecnego dwupasowego odcinka jezdni (na wysokości Hali Widowiskowo-Sportowej) do jednego pasa ruchu.

Powyższa zmiana, ze względu na zastosowanie fizycznych elementów wymuszających na kierujących pojazdami zmniejszenie prędkości jazdy, w zdecydowany sposób przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa ruchu kołowego w tym rejonie. Nowa organizacja ruchu obowiązywała będzie do czasu wykonania dalszego odcinka DTŚ w kierunku miasta Gliwice.
W związku z powyższym prosi się kierujących pojazdami poruszających się w/w odcinkiem DTŚ o zachowanie szczególnej ostrożności.