Świąteczna akcja "Przyjdźmy, pomóżmy"

16.12.2011

Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykły, lecz nie dla każdego. Wokół nas żyją osoby samotne, skrzywdzone, ubogie. Dlatego w tym niezwykłym dla wszystkich czasie Radio Plus Śląsk pragnie zaprosić mieszkańców miast Śląska do wspólnego działania na rzecz potrzebujących osób.

20 grudnia, od 15 do 16, na Placu Wolności w Zabrzu ustawimy specjalną świąteczną choinkę, którą wspólnie wraz z mieszkańcami będziemy stroić w specjalnie przygotowane bombki. Dodatkowo apelujemy, do mieszkańców miasta, aby pod naszą choinkę przynieśli choćby minimalnej wartości prezent (zabawki, słodycze, środki czystości itp.). Zbiórka potrwa przez godzinę i w całości zostanie przekazana ojcu samotnie wychowującego syna, znajdujących się w bardzo trudnej sytuacji materialnej.

Patronat honorowy nad akcją objęła Pani prezydent Zabrza Małgorzata Mańka- Szulik.

„Przyjdźmy, pomóżmy”, to akcją zaproponowana po raz pierwszy mieszkańcom śląskich miast w okresie świąt 2008 roku, która została przyjęta z niezwykle ciepłym i szczodrym odzewem. Dzięki zebranym darom, przekazaliśmy potrzebującym rodzinom, opuszczonym samotnym osobom, żywność, środki czystości, prezenty, zabawki oraz choinkę.

„Przyjdźmy, pomóżmy” – to hasło, które chcemy, aby wpisało się w świadomość każdego mieszkańca – wystarczy, bowiem tak niewiele, aby pomóc innym w radosnym przeżywaniu świąt.

Łącząc siły bez wątpienia będziemy mogli skuteczniej pomagać najbardziej potrzebującym.