NMC Powen kontra Warmia AGS OLsztyn

15.12.2011

Przed nami już 15. kolejka spotkań PGNiG Superligi. Po raz ósmy w bieżącym sezonie szczypiorniści NMC Powen Zabrze będą mieli okazję zaprezentować się przed własną publicznością. Tym razem ich rywalem będzie będąca na fali Warmia AGS Olsztyn, a spotkanie odbędzie się już w najbliższą niedzielę.
 

Zabrzanie w lidze radzą sobie ostatnio nieźle. Seria ich imponujących zwycięstw przerwana została dopiero w ubiegłą sobotę w Kwidzynie. NMC Powen Zabrze przegrało pechowo, bo jedną bramką z utytułowaną drużyną MMTS-u. Szczęście nie dopisało podopiecznym Bogdana Zajączkowskiego również w PGNiG Pucharze Polski. Mimo trzybramkowej zaliczki uzyskanej w Zabrzu, wynik rewanżu w Puławach był korzystny dla Azotów, które awansowały tym samym do Final Four. Również olsztynianie mimo bardzo słabego początku sezonu złapali wiatr w żagle. Zamykająca przez długi czas tabelę ekipa Zbigniewa Tłuczyńskiego pokonała ostatnio Azoty Puławy i Chrobrego Głogów, największym sukcesem było jednak zwycięstwo z 12. kolejki, kiedy wyższość szczypiornistów Warmii uznać musiała Orlen Wisła Płock.
Zespoły NMC Powen Zabrze i Warmii AGS Olsztyn w bieżącym sezonie spotkały się w meczu 4. kolejki w Olsztynie. Wówczas to lepsi okazali się gospodarze, wygrywając 24:23. Czy zabrzanom uda się zrewanżować za tę porażkę dowiemy się już w niedzielę. Początek meczu o godzinie 16:00.Serdecznie zapraszamy na halę „Pogoń”.
Przypominamy, że koszt wejściówki na mecz to 15 zł. Uczniowie, studenci, emeryci i renciści za okazaniem legitymacji mogą nabyć bilet za 8 zł.