II etap castingu do musicalu "Tarzan"

15.12.2011

Musical "Tarzan" jest w trakcie gorących przygotowań. 19 grudnia 2011 r. o godzinie 10.30 odbędzie się II etap castingu na deskach sceny Gliwickiego Teatru Muzycznego.

Po przesłuchaniach około 200 kandydatów, którzy z całej Polski przyjechali do Zabrza, gdzie w hali sportowej "Pogoń" odbył się I etap castingu, do kolejnej części zakwalifikowało się 36 kandydatów. Reżyser musicalu "Tarzan" – Tomasz Dutkiewicz, w najbliższy poniedziałek wybierze ostateczny skład wykonawców do ról: Tarzana, małego Tarzana, Jane, Kerczaka, Kali, Terka. Kandydaci będą prezentować wybrane sceny i zadania aktorskie z musicalu "Tarzan". Na przesłuchaniach II etapu castingu w GTM obecni będą również przedstawiciele Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu oraz Telewizji Zabrze. Zapraszamy do oglądania relacji! Wszystkim kandydatom biorącym udział w castingu życzymy powodzenia i do zobaczenia już na próbach musicalu, które rozpoczną się od 1 marca 2012 r. w Zabrzu.

19 maja 2012 roku w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu zobaczymy „Tarzana”, teatralny przebój Disneya z muzyką i słowami Phila Collinsa!
Musical „Tarzan” miał światową premierę na Broadwayu w 2006 roku. Był adaptacją filmowego animowanego megahitu Disneya z 1999 roku. Phil Collins, który skomponował muzykę również do wersji kinowej, wykorzystał w spektaklu jej największe przeboje, m.in. „Two Worlds”, „You’ll Be in My Heart”, „Son of Man” i „Strangers Like Me”, dopisując do nich dziewięć nowych nutworów muzycznych. W 2007 roku musicalowy „Tarzan” zawitał do Europy. 15 kwietnia w Scheveningen w Holandii odbyła się premiera jego pierwszej międzynarodowej produkcji. W 2008 roku powstała wersja niemiecka, która w Hamburgu jest wielkim teatralnym przebojem do dzisiaj.
Spektakl ten będzie polską prapremierą „Tarzana”, a wystawiony zostanie w sali Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu, by zapewnić przedstawieniu odpowiedni musicalowy rozmach. Będzie to największe musicalowe widowisko w dotychczasowej historii tego gatunku na Śląsku. Jednocześnie będzie je mogło oglądać dwa tysiące widzów! W realizacji wezmą udział akrobaci i członkowie sportowych grup gimnastycznych, będzie w niej wykonująca muzykę na żywo orkiestra. Przedstawienie zrealizuje sprawdzony zespół twórców teatralnych, współautorów ogromnego sukcesu polskiej prapremiery „High School Musical” w Gliwicach. Wyreżyseruje je Tomasz Dutkiewicz, dyrektor warszawskiego Teatru Komedia. Autorką choreografii będzie Sylwia Adamowicz, scenografii Wojciech Stefaniak. Autorem tłumaczenia libretta i polskich tekstów piosenek „Tarzana” jest Jacek Mikołajczyk, kierownik literacki GTM. Kierownictwo muzyczne będzie sprawował Sebastian Perłowski.
Prapremierę polską „Tarzana” przygotowują Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu oraz Gliwicki Teatr Muzyczny przy wsparciu samorządów Zabrza i Gliwic.
Premiera „Tarzana” będzie pierwszą realizacją musicalową na Śląsku adresowaną do masowego odbiorcy oraz jedną z największych produkcji musicalowych w Polsce ostatnich lat!

Bilety wkrótce w sprzedaży.