Laury Umiejętności i Kompetencji

14.12.2011

Trwa jubileuszowa XX edycja Laurów Umiejętności i Kompetencji.

Kapituła Laurów po raz kolejny nagradza firmy, instytucje, organizacje i autorytety społeczne Diamentowymi, Kryształowymi, Platynowymi oraz Złotymi Laurami. Honorowanie „śląskim wawrzynem” to tradycja naszego regionu i idea, która przyświeca wyróżnianiu nieprzeciętnych osobowości.

Co roku przedsięwzięcie gromadzi ponad 2000 osób, w tym parlamentarzystów, przedstawicieli korpusu dyplomatycznego, świat nauki, rządu, samorządów terytorialnych oraz przedsiębiorców.
Diamentowym laureatem minionej edycji został Krzysztof Zanussi – mistrz sztuki filmowej, wybitny polski reżyser i scenarzysta filmowy. Wśród dotychczasowych Laureatów wymienić można m.in. Papieża Jana Pawła II, Jerzego Buzka, Lecha Wałęsę, Andrzeja Wajdę, Leszka Balcerowicza, czy Władysława Bartoszewskiego.

W tym roku Kapituła Laurów postanowiła przyznać Diamentowy Laur dwóm osobistościom, które w szczególny sposób wyróżniły się na arenie międzynarodowej.O tym, w czyje ręce trafią najwyższe wyróżnienia dowiemy się podczas finału tegorocznej edycji, który odbędzie się 14 stycznia 2012 r. w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu.

Więcej informacji na stronie internetowej www.laury.eu