Festiwal gier planszowych i bitewnych „Foodcon”

13.12.2011

Festiwal gier planszowych i bitewnych „Foodcon” będzie pierwszym tego typu wydarzeniem w Zabrzu i jednym z nielicznych w Polsce. Cała impreza ma za zadanie połączyć przyjemne z pożytecznym – podczas dwóch dni będzie można nauczyć się i zagrać w różnego rodzaju gry planszowe oraz wspomóc dzieci z domu dziecka podczas przeprowadzonej zbiórki słodyczy, soków i owoców.

Podczas dwóch dni festiwalu przewidzieliśmy dla uczestników masę atrakcji. Poza sporych rozmiarów wypożyczalnią (w której będzie się znajdować ponad 60 tytułów zarówno polskich jak i zagranicznych), uczestnicy będą mogli uczestniczyć w kilku z czterech przygotowanych prelekcji. Wśród nich są warsztaty z organizacji imprez, które są prowadzone przez członków stowarzyszenia JAW w ramach projektu „Trzy akordy – wspólna pasja”. Uczestnicy „Foodconu” będą się mogli również dowiedzieć czegoś więcej o łucznictwie tradycyjnym, rozpoczęciu zabawy z grami planszowymi oraz świecie Iron Kingdoms. Podczas imprezy zostanie również przeprowadzonych aż 8 turniejów w różne gry planszowe, karciane i bitewne.

Ostatnim dość ważnym aspektem imprezy jest zbiórka słodyczy dla dzieci z pobliskich domów dziecka. Poprzez uczestnictwo w turniejach oraz „zakup” identyfikatora uczestnicy będą mogli wspierać ideę obdarowanie dzieci w tym ważnym dla każdego okresie. Już za jedną czekoladę będzie można wziąć udział w losowaniu upominków i gier planszowych, który odbędzie się drugiego dnia imprezy.

Idea zorganizowania imprezy powstała rok temu, kiedy to został zorganizowany turniej w grze Warmachine & Hordes. „Foodmachine”, bo tak nazywało się to wydarzenie, ściągnął ludzi nie tylko z okolic, ale również z Krakowa i Puław. Udało się wtedy uzbierać 5 koszy słodyczy. W tym roku ideę postanowiły wesprzeć nie tylko lokalne sklepy z grami planszowymi („Graki gry bez prądu” i „Woodu Dubu bezpieczne zabawki edukacyjne”), ale również wydawnictwa i sklepy znane w Polsce wśród pasjonatów gier planszowych i bitewnych („Granna”, „Mgła.pl”, „Portal” oraz „Rebel.pl”).

Serdecznie zapraszamy, bo czegoś takiego nie można przegapić!

17-18.12.11,

sobota-niedziela, godz: 10:00 – 18:00,

ul. Wolności 350a

Program Foodcon 2011:
Sobota :
Prelekcje :
12:00 – prelekcja na temat łucznictwa tradycyjnego,
13:00 – warsztat na temat organizacji imprez, warsztaty jest częścią projektu trzy akordy wspólna pasja,
Turnieje :
10:00 – turniej gier bitewnych Warmachine & Hordes
12:00 – turniej gry Zombiaki
14:00 – turniej gry Dominon
16:00 – turniej gry Pitchcar
Niedziela :
Prelekcje :
12:00 – prelekcja na temat gier planszowych,
13:00 – prelekcja na temat świata Iron Kingdoms,
Turnieje :
10:00 – turniej gry bitewnej Warhammer Fantasy Battle
10:00 – turniej gry karcianej Warhammer : Inwazja
13:00 – turniej gry planszowej Pędzące Żółwie

Organizator główny : Stowarzyszenie „Zabrzański Klub Fantastyki”

Wstęp: za darmo

Partnerzy: Stowarzyszenie JAW

Plakat w załączniku ponizej.