Nagroda im. Janoscha dla prof. Zembali

12.12.2011

Nagroda im. Janoscha, czyli tzw. Cegła z "Gazety", trafiła w tym roku w ręce prof. Mariana Zembali, dyrektora Śląskiego Centrum Chorób Serca. Kandydaturę tę zgłosiła prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

Uroczystość wręczenia wyróżnienia zorganizowano w miniony piątek w Teatrze "Nowym" w Zabrzu. Nagroda przyznawana osobom najbardziej zasłużonym dla regionu.

– Kontynuując misję prof. Zbigniewa Religi, z pełnym zaangażowaniem ratuje ludzkie życie i zdrowie. Dzięki swej osobowości, wiedzy i doświadczeniu przywraca pacjentom nadzieję" – powiedziała prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik. – Rozbudowując Śląskie Centrum Chorób Serca, które jest już jedną z wizytówek Zabrza i regionu, podejmuje najambitniejsze wyzwania z zakresu kardiologii i kardiochirurgii.