Crossroads of Rock vol. 1

12.12.2011

Koncert „Crossroads of Rock’ jest pierwszą tego typu imprezą w Zabrzu, w której na jednej scenie pokażą się trzy zespoły prezentujące różne gatunki muzyczne!

Ideą tego przedsięwzięcia jest spowodowanie, by każdy mógł posmakować różnego brzmienia, które oferują trzy zespoły, pochodzące z Zabrza. Na scenie pokażą się trzy zespoły, związane z Zabrzem – Excerpta (rock/metal), Dirty Brick (rock/grunge) oraz As Night Falls (symfonic metal). Bliższa współpraca tych zespołów zawiązała się podczas projektu „Trzy akordy – wspólna pasja” realizowanego przez Stowarzyszenie JAW, którego główną ideą była integracja oraz wspieranie się zespołów na zabrzańskiej i śląskiej scenie muzycznej.

Jako pierwsza na scenie pokaże się Excerpta – zespół, którego jak jego sami członkowie określają, ta formacja to piątka ludzi o różnych poglądach życiowych jak i muzycznych co przekłada się na spójną mieszankę różnych gatunków muzycznych – od bluesa po hip hop do ciężkich metalowych riffów. Excerpta zdobyła nagrodę publiczności w przeglądzie „Pierwszy akord”, organizowanym w ramach projektu „Trzy akordy – wspólna pasja”.

Skład Excerpta:
Błażej Sobera – wokal
Mateusz „ Kleju „ Klejnowski – bass
Łukasz Krzątała – gitara
Konrad Śliwa – gitara
Wojciech Wikierski – perkusja

Kolejny zespół, który zaprezentuje się na scenie Kawiarnia Artystycznej to zespół Dirty Brick, który który aktywnie zaangażował się w realizację projektu „Trzy akordy – wspólna pasja”. Dirty Brick to formacja rockowo-grunge’owa, założona pod koniec 2009 roku przez czwórkę przyjaciół. Rozwój muzyczny od początku istnienia oraz eksperymenty w brzmieniu stworzyły energiczną mieszankę, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Można to odczuć na własnej skórze słuchając EPki „Voices and whispers”.

Skład Dirty Brick:
Jakub Wojciekiewicz – wokal, gitara
Wojciech Grzesista – gitara
Łukasz Ratka – gitara basowa
Łukasz Grzybiński – perkusja

Zespól As Night Falls, promujący nowy materiał wystąpi jako ostatni, prezentując świeży powiew energicznego symfonic rock/metalu. Pięcioosobowy skład debiutujący niedawno na deskach klubu Kultowa (Katowice), zamierza zaprezentować szerszej publice słabo znany w Polsce gatunek. W przygotowaniu znajduje się demo, zawierające 4 utwory, a w planach na niedaleką przyszłość długo grająca płyta.

Skład As Night Falls:
Anna Achtelik – wokal
Paweł Dylewski – gitara elektryczna
Łukasz Siwy – instrumenty klawiszowe
Darek Markiewicz – Instrumenty perkusyjne
Łukasz Hatłas – gitara basowa

Program Crossroads of Rock vol.1:
19:00 – rozpoczęcie Koncertu
19:00 – 20:00 – występ zespołu Excerpta
20:00 – 21:00 – występ zespołu Dirty Brick
21:00 – 22:00 – występ zespołu As Night Falls

Partnerzy: Kawiarnia Artystyczna, Stowarzyszenie JAW

Crossroads of Rock vol. 1
16.12.11, piątek, godz: 19:00
Kawiarnia Artystyczna, ul. Gen. De Gaulle’a 17

Wystąpią:
As Night Falls
Dirty Brick
Excerpta

Wstęp: 5 PLN

plakat w załączniku ponizej.