Kolejne sukcesy Weterana Zabrze

07.12.2011

W dniach 18-20 listopada odbyły się w Poznaniu ZIMOWE OTWARTE MISTRZOSTWA POLSKI w pływaniu w kategorii "MASTERTS".

Zawody odbyły się na pięknym nowym obiekcie -TERMY MALTAŃSKIE.W mistrzostwach wzięło udział 491uczestników z Litwy, Łotwy, Rosji oraz 55 klubów z Polski. Ustanowiono 71 nowych Rekordów Polski w konkurencjach indywidualnych oraz sztafetach w poszczególnych
kategoriach wiekowych. W klasyfikacji medalowej zwyciężyli pływacy WMT Warszawa przed WETERANEM Zabrze, Masters KORONA Kraków, UKS Wodnik 29 Katowice, T.P.Masters Opole, MOTYL SENIOR Stalowa Wola, Gdynia Masters, Redeco Wrocław, Wrocławski Park Wodny S.A.itd.

Pływacy WETERANA Zabrze ustanowili 5 nowych Rekordów Polski zdobywając 31 złotych, 7 srebrnych oraz 7 brązowych medali.
Wśród kobiet:
-SULEWSKA BEATA zdobyła 6 złotych medali
-FECICA KRYSTYNA zdobyła 5 złotych oraz 1 brązowy medal / ustanawiając 1 Rekord Polski /
-POLOCZEK BERNARD zdobył 1 brązowy medal
Sztafeta 4 x 50 m st.dow. MIX zdobyła złoty medal w kat.240 – 279 lat płynąc w składzie: R.BASTEK, G. KISZCZAK, W. BUCZKOWSKI, W.KORNICKI.

Pływacy WETERANA Zabrze startując tylko w 13 – osobowym składzie znaleźli się ponownie w czołówce klubów polskich, plasując się w punktacji medalowej na 2 miejscu. Ostatnie zawody pływackie w kat. Masters w tym roku odbędą się w Opolu w dniach 10 – 11 grudzień 2011 r.